Голландськийнатураліст, який значно вдосконалив мікроскоп, основоположник наукової мікроскопії. Виготовив унікальні лінзи з 150-300-кратним збільшенням, через які вперше спостерігав одноклітинні організми (одноклітинні тварини й бактерії), сперматозоїди, еритроцити та їхній рух у капіллярах.
КАРЛ ЛІННЕЙ
1707 — 1778
Шведський природознавець: ботанік, зоолог та лікар — видатний учений XVIII століття, перший президент Шведської Академії Наук.
Узагальнив усі накопичені наукові факти про різноманіття живого.
Наголошував на тому, що в природі існують групи особин, які нагадують одна одну за особливостями будови, потребами до довкілля, заселяють певну частину поверхні Землі, здатні схрещуватися між собою та давати плідних нащадків. Такі групи, кожна з яких має певні відмінності від інших, він вважав видами.
Започаткував сучасну систематику, а також створив власну класифікацію рослин і тварин. Ввів латинські наукові назви видів, родів та інших систематичних категорій, описав понад 7500 видів рослин і близько 4000 видів тварин.
Його еволюційна гіпотеза започаткувала теоретичну біологію й значно вплинула на розвиток інших природничих наук.
ЕРНСТ ГЕККЕЛЬ
1834 — 1919
Німецький природодослідник і філософ. Запропонував назву науки про взаємозв'язки організмів та їх угруповань з умовами середовища життя - екологія.
Намагався з'ясувати та схематично зобразити шляхи еволюції різних систематичних груп тварин і рослин, заклавши основи філогенії.
ГРЕГОР МЕНДЕЛЬ
1822 — 1884
Католицький священик і моравськийбіолог та ботанік, засновник сучасної генетики.
Відкрив закони спадковості, названими пізніше його ім'ям. Закони Менделя — одні із найважливіших у сучасній генетиці.
ТОМАС ХАНТ МОРГАН
1866 — 1945
Американський біолог, один з основоположників генетики. Томас Морган і його співробітники створили та обґрунтували хромосомну теорію спадковості; встановили закономірності розташування генів в хромосомах; сприяли з'ясуванню цитологічних механізмів законів Грегора Менделя та розробки генетичних основ теорії природного відбору.
Хромосомна теорія спадковості вплинула на подальший розвиток не лише генетики, а й біології в цілому.
ВОЛОДИМИР ВЕРНАДСЬКИЙ
1863 — 1945
Українськийфілософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму.
Створив вчення про біосферу - єдину глобальну екосистеми планети Земля, а також ноосферу - новий стан біосфери, спричинений розумовою діяльністю людини.
Був одним з із засновників Української академії наук, а також заснував Національної бібліотеки Української держави в Києві (нині — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського).